Інга Кейван
Рейтинг
+345.56
Сила
957.15

Інга Кейван

i-keivan

avatar
Таки аж так категорично? Невже не було більше жодного вірша, вартого уваги? Я не чула виконавців. Але мені видається, що, принаймні, поезія Ірини Скрипник та Остапа Ножака досить вартісна.
avatar
Добре було б прокинутися…
avatar
Подорожні психоаналітично-етнопедагогічно-етнопсихологічні нотатки з акцентом на набутих ментальних хворобах.
avatar
Добре написано, майстерно хитрий (майстерно-хитрий) Жахів.
avatar
Значить, я неправильно Вас зрозуміла. Або викривлено сприйняла Ваші слова про те, що іншість нічого не додає і нічого не віднімає )))
avatar
Святославе, ми, напевно, все ж розмовляємо з Вами різними мовами. Якщо Ви розумієте, що таке Інше, якщо Ви нічого не маєте проти цього поняття і явища, то що ж Вам не сподобалося у назві цього триптиху?..
avatar
Як в чиєму розумінні та баченні. А Інші — це не люди (принаймні з їхніми звичними властивостями). Інше — це те, що за видимою реальністю. Та, зрештою, це Ваша особиста справа, чи вбачати в опублікованому тут якийсь смисл, чи вважати пустопорожньою балаканиною. Завжди цікаво читати, чути, що говорять про написане (чи передане)тобою, але, за великим рахунком, це «нічого не додає і нічого не віднімає від сказаного в поезії» ;-)
avatar
А тепер, Святославе, Ваша конкретна думка, будь ласка )) Без алюзій.
avatar
Добре вийшло. Все ж ти створений творити щось епічне чи ліро-епічне. «Очікування Святослава» це ще раз доводить. Святослав Хоробрий — це тип ідеального охоронця (не хочу використовувати слово «керівник») для України. Чомусь захотілося саме тут у тебе розмістити це:
Прихід Святогора

Коли здригаються граніти,
Виходять пращури з-під них.

Протоптаність стежок розквітне,
Як папороті вічний цвіт.
Згорнуться смерчі галактично
І розкуйовдять воїв чуб,
Ріг завиватиме заклично –

Планети пращурів зійдуть. (23.01.2010).
avatar
Так коли екскурсії починаються?..
avatar
Чи про есхатологічні?..
avatar
Про декаданс мовчу. Можна поговорити про екзистенційні мотиви.
avatar
Надзвичайно Вам вдячна, пане Максиме. Для мене все це насправді дуже важливо почути, оскільки «Мамай» написався давненько, але говорила я про цей твір лише з Миколою Рачуком, думка якого для мене особливо цінна. Ось вирішила опублікувати тут — і, виявилося, він може викликати такі цікаві реакції, такі змістовні міркування. Звісно, справа тут, насамперед, у самому образі Мамая: він і повинен будити, активізувати свідомість, у яких би трансформаціях не був представлений. Ще для мене дуже важливо те, що він в контексті мого твору прочитується саме на архетипному рівні, тому що саме на такому рівні я його завжди і бачила; власне, це хотілося у цих трьох (поки що, сподіваюся) частинах передати.
avatar
Артуре, дякую за такі хороші слова. Але цікаво те, що навіть деструкція смислу — це є важлива складова архетипної формули боротьби-творення. Архетипи завжди до чого. Але ж це не єдиний рівень прочитання. Кожному сприймачу органічний свій рівень прочитання, трактування, це, напевно, залежить від способу мислення.
А взагалі, всім надзвичайно вдячна за таке змістовне обговорення :-)
avatar
Звичайно, не може бути однозначних інтерпретацій. Текст сам по собі вже розуміє відкритість. А рецепція, інтерпретація — це те, що переводить текст у категорію твору. І це чудово. Це постійна співтворчість.
avatar
Ага, значить, до декадансу у тебе традиційно упереджене ставлення )) Так я і думала. Насправді, там все значно цікавіше. Але про це ми поговоримо усно, бо я вже втомилася тут сьогодні теоретизувати )
avatar
Сподіваюся, ти слово «декаданс» сприймаєш адекватно? ) Це декаданс. Думаю, що на тебе чекає у житті якесь сутнісне оновлення.
avatar
Таки не дуже вчиталися ;-). Я не ототожнюю Центр з жіночим первнем. Це вісь (насамперед), а отже, вертикаль. Я дуже добре знаю, яке смислове навантаження має Центр як Світова Вісь, Світова Гора і т.д. Як би хто не хотів, а лінгам з жіночим первнем ніяк не ототожниш ). Я говорила про могилу у цьому творі саме як про трансформацію Центру, а не, як Ви висловилися, метафізичної жінки. Ви сприйняли цей образ саме так, я пояснила Вам, як я його розумію. А я його бачу саме як Центр. Але ж Центр — (повторюся) це ще й перехрещення горизонталі і вертикалі. Тобто у цьому випадку його не можна ототожнювати суто з чоловічим. А Ніщо, вибачте, — це вже нуль, Бог (coincidentia oppositorum). От Ви ж самі говорите про андрогінність.
Здається ми з Вами говоримо про ті самі речі лише відмінною мовою :-)
avatar
Святославе, Ви не дуже уважно вчиталися у те, що я Вам написала. А я ж і вказала на Мамая як на трансформацію Духу, чоловічого, активного первня. Стосовно могили: звісно, можна говорити про цей образ, роблячи ті акценти, що робите Ви. Але тут мене могила більше цікавить як трансформація архетипної структури Центру — місця, яке поза часом, в якому будь-які дії набувають характеру сакрального, ритуального. Хоча, безперечно, коли йдеться про Центр, то відповідно — і про вертикаль, і про горизонталь, тобто — як про чоловіче, так і про жіноче.
avatar
От власне, про це, Святославе, я і писала. Моє розуміння цього образу сконцентроване у цих трьох частинах. І, якщо Ви помітили, там превалюють дві основні архетипні структури: Духу (як творчого, активного, чоловічого первня) та Prima Materia (як жіночого первня, пасивного), лише за умови поєднання яких і можливе Творення. А, отже, я думаю, Ви помітили, що ще одним важливим архетипом тут є архетипна формула боротьби-творення. Саме вони є основними у цій онтологічно-смисловій картині.
І справді, саме той момент, що всі митці одну і ту саму інформацію подають у відмінних образах, надзвичайно цінний для розуміння, прочування тих процесів, які є найважливішими у тій чи іншій історичній, екзистенційній ситуації. Адже література — це живий організм і розвивається завжди органічно. І якою б вона не була, подобається її актуальний вигляд комусь чи ні, вона проходить лише той етап і лише у тому проявленні, які на часі.